TCMB Kurlarını Excel'e aktarmak, Döviz Kurlarını Excel'e Almak

TCMB Kurlarını Excel'e aktarmak, Döviz Kurlarını Excel'e Almak

Merkez Bankasının günlük olarak güncellediği Döviz kurlarını Excel'e nasıl aktarır ve otomatik olarak güncellenmesini sağlarız.

T.C. Merkez Bankasının günlük olarak yayınladığı Döviz kurlarını Excel'e aktarmak işleminin Excel'de nasıl yapıldığını anlamak ve günlük olarak güncellenen döviz kurlarını otomatik Excel'e aktarmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

https://vidoport.com/egitim/tcmb-doviz-kurlarini-sorgu-ekranlari-ile-excel-e-aktarmak-ve-gunluk-guncellemek/

Bu eğitim videosunda adım adım Excel'in Sorgu ekranlarını kullanarak, Merkez Bankası tarafından yayınlan XML dosyasına bağlantı yaratarak, ihtiyaç duyduğunuz döviz kurlarını Excel'e nasıl aktarılacağı anlatılmıştır. 

 

Bu makale 855 kişi tarafından okundu

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye'de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir, Excel'de uzman olabilirsiniz.

İleri Excel, Dashboard Rapor oluşturma, Sorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel'de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al