Hücrelerdeki hata değelerini yazdırma işleminde gizlemeyi nasıl yaparsınız?

Hücrelerdeki hata değelerini yazdırma işleminde gizlemeyi nasıl yaparsınız?

Excel'de hücrelerdeki hata değerlerini yazdırma işlemi sırasında gizlemek için Sayfa Özelliklerini kullanmak

Excel’de oluşturduğunuz tablolarda hata içeren hücreleri Eğerhata formülünü kullanabiliriz. Eğerhata formülü kullanmadan hata içeren hücreleri yazdırma işlemini yaptığınızda gizleyebilirsiniz.Bunun için hata içeren sayfanın özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Sayfa düzeni sekmesine Sayfa Özelliklerine tıklayın.

Bknz: Eğerhata formülü nasıl kullanılır?

Sayfa özelliklerini açtığınızda Çalışma Sayfası sekmesine geçiş yapın ve Hücre hataları görünümü kısmından yararlanarak ifadesini seçin. Bknz: Çalışma Sayfaları ile çalışmak

Hücre hataları görünüm ifadesinde değerini seçtikten sonra Tamam düğmesine basarak, Baskı Önizleme yaptığınızda hata değerlerinin gizlendiğini görürsünüz.


Bknz: Baskı Önizle seçenekleri detaylarına bakın.

Excel kullanmayı öğrenmek için online eğitimlerimin bulunduğu vidoport.com adresinden yararlanabilirsiniz. Olukça geniş bir Excel eğitim içeriğine sahip olan vidoport.com'da Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir ve kendinizi Excel konusunda geliştirebilirsiniz. 

 

Bu makale 529 kişi tarafından okundu

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye'de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir, Excel'de uzman olabilirsiniz.

İleri Excel, Dashboard Rapor oluşturma, Sorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel'de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al