Excel'de Sütun Genişliklerini klavye ile ayarlamak

Excel'de Sütun Genişliklerini klavye ile ayarlamak

Excel'de sütun genişliklerini, en uygun genişliğe getirmek için farklı seçenekler kullanılmaktadır. Klavyeyi kullanarak en uygun sütun genişliği nasıl ayarlanır?

Excel'de sütun genişliklerini, en uygun genişliğe getirmek için farklı seçenekler kullanılmaktadır.

Sütunları, iki sütun arasındaki çizgiye çift tıklayarak, en uygun genişliğe getirmek için, sütunda bulunan hücrelerdeki en uzun karakter baz alınır ve bu yöntem her zaman tablonuzu düzgün göstermez.

Excel'de sütunların genişliklerini ayarlamak için klavye yöntemlerini ve fare yöntemlerini kullanabilirsiniz. Genel olarak ofis programlarında Klavye kısayollarını kullanmak, size hız kazandırır.

Bknz: Excel'de Kısayollar ve Kolaylıklar eğitim setimiz. 

Bkz: Excel'de Sütunları genişletmek için Klavye kısayollarını kullanmak

Excel'de klavye kısayolları kullanmak için Alt tuşu yoğun olarak kullanılır. Alt tuşunu bastığınız zaman Dosya, Ekle gibi menülerde harfler çıkacaktır. Menünün harfine bastığınızda ise, o sekme açılır ve sekmedeki menülerin kısayolları açılır. Bu kısayolları kullanarak, Excel'i daha hızlı bir şekilde kullanırsınız. 
 

Bu makale 678 kişi tarafından okundu

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye'de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir, Excel'de uzman olabilirsiniz.

İleri Excel, Dashboard Rapor oluşturma, Sorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel'de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al