Excel kullanımını neden iyi bilmelisiniz?

Excel kullanımını neden iyi bilmelisiniz?

İş dünyasında en çok kullanılan program olan Excel programını neden iyi bilmeliyiz? Şirketler neden iş ilanlarında sürekli İleri Excel bilgisi şartını koyuyor?

Excel kuşkusuz, iş dünyasının en çok kullanılan programı. Hangi sektörde çalışırsak çalışalım, mutlaka Excel kullanımına ihtiyaç duyuyoruz. Her ne kadar CRM gibi programlar büyük işletmelerden, Ortaboy işletmelere doğru yayılmaya başlasa da, Excel tüm işletmeler için hala vazgeçilmez bir program. 

Excel işletmeler için gerçekten vazgeçilmez yapan, esnek yapısı ve Excel'in işlevlerini, özelliklerini kullanarak yapabileceklerinizde bir sınır olmaması. 

İş başvurularında önemli bir ekten olan İleri Düzey Excel kullanım bilgisi, çalışanların, çalışmak isteyenlerin ister istemez Excel'e ilgi göstermesine ve Excel'i öğrenmesini zorunlu kılıyor.  Üniversitelerimizin bazı bölümlerinde hala hiç Excel ve Office eğitimleri verilmiyor. Genelinde Excel eğitimi orta düzeyde verilirken, Endüstri Mühendisliği gibi bölümlerde ise yoğun olarak Excel eğitimi veriliyor.  Genelleme olarak üniversite öğrencileri (belirli bölümler hariç) Excel'in önemini, işe girince anlıyorlar. 

Excel'i kullanmaya başlayanlar, kısa süre içinde, Excel'in sadece satırlardan ve sütunlardan oluşmadığını farkediyorlar. Geniş işlev yapısı, Esnek kullanımı ile Excel programı, çalışanların aklından geçirdikleri tüm tabloları oluşturabildikleri, kar-zarar hesaplamaları, ürün fiyatlandırma yapabildikleri, raporlamaları oluşturabildikleri ve grafikleri çizebildikleri bir muhteşem bir program.

Excel'i nasıl öğreniriz?

Excel'i öğrenmek için bilgisayar eğitim merkezleri, farklı eğitim akademileri, vidoport.com ve Youtube kanalındaki Excel eğitim videolarından yararlanabilirsiniz.   Evde kendi başınıza Excel'i öğrenmeye çalışmak çok verimli olmayacaktır. Excel'i kullanmaya ve öğrenmeye, çalışmaya başladıktan sonra, Excel dosyaları ile uğraşmaya, raporlar oluşturmaya başladığınızda yoğun olarak ihtiyaç duyarsınız. Böyle bir durumda en büyük yardımıcınız vidoport.com veya Youtube üzerindeki Excel videoları olacaktır. 

İyi bir Excel kullanıcısı olmanın yolu, yaptığınız işi iyi bilmekten geçer. 


Excel'i öğrenmeye başlamaya, vidoport com üzerindeki Excel Başlangıç eğitimlerinden başlayabilirsiniz.  Daha sonra da vidoport.com üzerindeki Excel eğitim setlerini adım adım ilerleyebilirsiniz. 

 

vidoport.com'a üye olarak, 
 

-Excel ve diğer MS-Office konularında aradığınız bir konuyu rahatlıkla bulabilir ve izle-uygula-öğren yöntemi ile hızlıca öğrenebilirsiniz. 

- Tamamladığınız eğitimlerin sertifikalarını alabilir ve sosyal medya hesaplarınızda, iş başvurularınızda kullanabilirsiniz. 

- Takıldığınız konularda eğitmenlere sorular sorabilirsiniz. 

- Sürekli güncellenen eğitimler ile gerek Excel, gerekse diğer konularda bilginizi güncel tutar ve sürekli yeni konular öğrenebilirsiniz. 

- vidoport.com üzerindeki dersler belirli bir sırada ve mantıkla ilerlediği için, adım adım ilerlersiniz.


vidoport.com üyelerinin iyi bir Excel kullanıcısı olmasını hedeflemektedir. vidoport.com üyeleri, Excel'in Eğer, Düşeyara, Etopla, Çoketopla gibi işlevlerini, Pivot Tablo gibi özelliklerini iyi bir şekilde kullanarak, Excel kullanımlarında zaman kazanmaktadırlar. 

vidoport.com üyesi olmak ve fiyatlar hakkında bilgi almak için tıklayınız

Bir işyerinde çalışıyorsanız, kurumsal Excel eğitimi için İnsan Kaynalarına veya Eğitim biriminize başvuruda bulunabilirsiniz.  Şirketler için düzenlediğimiz Excel eğitimlerimiz genel olarak 12 saat ve 2 gün şeklinde düzenleniyor.  Oldukça verimli geçen Excel eğitimlerimiz için info@omerbagci.com.tr adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz. 


 

Bu makale 118 kişi tarafından okundu