Excel'de Veri Doğrulama'da yazdığınız değerleri nasıl listeleriz?

Excel'de Veri Doğrulama'da yazdığınız değerleri nasıl listeleriz?

Excel'de Veri doğrulama uyguladığınız hücreye yazdığınız değerleri listelemeyi nasıl yaparız? Yeni ve eski Excel versiyonlarında yapılışları nasıldır?

Excel Veri Doğrulama özelliğinde hücre içine yazdığınız değerlerin gelmesini sağlamayı nasıl yaparız. Veri doğrulama kullananların en çok şikayet ettikleri konulardan birisi olan hücre içine bir değer yazınca, sadece o değeri içeren hücrelerin listelenmesini Mbul, İndis, Kaçıncı, Eğersay gibi işlevler ile eski adıyla Office 365, yeni adıyla Microsoft 365 paketlerinde yer alan Benzersiz, Filtre, Sırala gibi işlevleri kullanarak nasıl yapabiliriz.

Kullandığınız versiyonun yeni versiyon mu? eski versiyon mu? olduğunu anlamak için Excel'de herhangi bir hücreye tıkayın ve =Ben yazın, Benzersiz yazısı geliyorsa, kullandığınız versiyon yeni versiyondur. Aşağıdaki her iki yöntem ile örneği yapabilirsiniz. 

Excel 2010-2013-2016 ve 2019 Versiyonu kullanıyorsanız aşağıdaki linkte tıklayabilirsiniz.

https://vidoport.com/excel-de-veri-araclari--gruplama--alttoplamlar-ile-calismak/veri-dogrulama-da-yazdigimiz-degerleri-listelemek

Excel 365 Paketi kullanıyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://vidoport.com/a-dan-z-ye-ileri-duzey-excel/veri-dogrulama-da-yazdigimiz-degerleri-listelemek-1

Excel öğrenmek için vidoport.com üzerindeki Excel eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. vidoport sürekli güncellenen eğitimleri ile bilginizi taze tutar, bu sayede daha hızlı ve verimli çalışırsınız, zamanınız size kalır. 

Ücretsiz Excel eğitimleri için https://vidoport.com/temel-orta-duzey-excel-2016-2019-office-365-excel

vidoport üzerindeki Ücretsiz eğitimlerimize göz atmak için aşağıdak linkte tıklayabilirisiniz. 

https://vidoport.com/ucretsiz-dersler

 

Bu makale 1975 kişi tarafından okundu

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye'de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir, Excel'de uzman olabilirsiniz.

İleri Excel, Dashboard Rapor oluşturma, Sorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel'de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al