Excel'de boşlukları istediğiniz değer ile doldurmayı nasıl yaparsınız?

Excel'de boşlukları istediğiniz değer ile doldurmayı nasıl yaparsınız?

Excel'de boş hücreleri nasıl seçersiniz ve istediğiniz bir değerle nasıl doldurursunuz? Excel'de boş hücreleri doldurmak için nasıl bir yol izlenir?

Excel'de Boş Hücreleri İstediğiniz Değerler İle Doldurmak

Tablonuzda boş kalan değerleri hep aynı değerleri girmeniz gerekebilir. Aşağıdakine benzer şekilde bir tablonuzun olduğunu düşünelim. 

Bu tablo'da boş olan hücreleri 0 ifadesi ile doldurmak istediğinizi düşünelim. Boş hücrleri istediğiniz değer ile doldurmak için:

Öncelikle boşlukların olduğu tablo aralığını seçmemiz gerekir. Eğer bir bölgeyi seçmezseniz, tüm tablonuzdaki boş hücreler seçilecektir. 
Excel'de boş hücreleri seçmek için, önce alanın tamamın seçin.

Boş hücreleri seçmek için öncelikle tüm hücreleri seçelim. 

Giriş menüsünden Bul ve Seç 'i seçin ve Özel Git düğmesine tıklayın. 

Bknz: Özel Git Kullanım eğitim videolarıFarklı bir yol: F5 tuşuna basın ve açılan pencerede Özel seçeneğini seçin.

Açılan Pencere'den Boşluklar ifadesini seçin. Boşlukları seçin ve Tamam düğmesine basın.

Tamam düğmesine bastıktan sonra, tüm boş hücrelerin seçildiğini görürsünüz. Bu seçimden sonra herhangi bir yere tıklamadan klavyeden 0 yazın. Boş hücrelere 0 yazıldığını görürsünüz. Klavyeden Ctrl + Enter tuşuna basın.

İlginizi Çekebilir: Excel'de hücre içine tıkladığınızda açılan liste kutuları nasıl oluşturursunuz?

Seçmiş olduğunuz boşlukların yazdığınız değer ile dolduğunu görürsünüz.Bknz: Excel'de Bilinmeyen yöntemler ve kısayollar eğitimleri. 

Bu makale 1993 kişi tarafından okundu

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye'de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir, Excel'de uzman olabilirsiniz.

İleri Excel, Dashboard Rapor oluşturma, Sorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel'de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al