Denizli İleri Düzey Excel Eğitimi: Denib Akademi ve İleri Excel Eğitimlerinde anlatılanlar

Denizli İleri Düzey Excel Eğitimi: Denib Akademi ve İleri Excel Eğitimlerinde anlatılanlar

Denizli ihracatçılar Birliği tarafından düzenlenen Excel eğitimimiz başarıyla gerçekleştirildi.

Denib üyesi firmalarının çalışanlarının katıldığı Excel eğitiminde; Excel kısayolları, günlük Excel kullanımının kolaylıkları, çok kullanılan özellikleri, Düşeyara, Eğer İşlevi, Pivot table gibi özellikler uygulamalı olarak anlatıldı.

Denizli Nihat Zeybekçi eğitim salonunda gerçekleşen Excel eğitimimiz 2 gün sürdü ve çalışanlar yoğun bir ilgi göstererek 2 gün boyunca uygulamalı olarak Excel dosyaları üzerinde çalışmalar gerçekleştirdi.

İleri Excel eğitimleri, Excel'de tablo tablolar üzerinde işlemler yapma, hesaplamalar yapma, yüzde bulma, Excel de toplama alma gibi temel özellikler ile başlıyor ve temel biçimlendirme teknikleri, kenarlık ekleme-kaldırma, rakamları binlik basamaklarına ayırma gibi günlük hayatta sık yaptığımız işlerin kısayolları ile beraber ilerliyor.

Oluşturduğumuz Excel listelerinde, başlıkların ekranda sabit kalmasını sağlamak, bölmeleri dondurma özelliğin kullanmak veya bir belgeyi yazdırdığımız zaman başlıkların her sayfanın başında çıkmasını sağlamak için Sayfa Düzeni sekmesinin kullanımı gibi detaylarla ilerleyen Excel eğitimiz, şarta bağlı biçimlendirmeler yapmak için kullandığımız Koşullu Biçimlendirmelerin kullanılması, Veri doğrulama ve koşullu biçimlendirmelerin ortak kullanımları ile ilk 3 saat hemen hemen tamamlanıyor.

Temel ve Orta Düzey Excel ve İleri Düzey Excel eğitimlerimizde, ilk 3 saatin sonunda uygulama sınav soruları ile anlatılan konuların tekrarlanması sağlanıyor. Uygulama soruları, anlatılan konuların daha iyi pekişmesini sağlamak için farklı soru türlerinde ve farklı zorluk derecelerine yönelik sorular ve üçer saatlik periyotlarla bu sınav soruları mutlaka her eğitimde çözülüyor. Bu sayede eğitime katılan katılımcıların gördükleri konuyu pekiştirmesi ve farklı bakış açıları yakalanması sağlanıyor/hedefleniyor.

Koşullu biçimlendirmelerde Veri Çubuklarının kullanımı, Renk Ölçeklerinin kullanımı, Simgelerin Kullanımı, şarta bağlı en büyük en küçük değerlerin bulunması, Excel'de tekrar eden değerlerin işaretlenmesi gibi konular detaylıca anlatılıyor ve şarta bağlı veri girişine yarayan veri doğrulama ile de birleştirilerek, bir hücreye girmiş olduğumuz bir değere bağlı tüm satırı koşullu biçimlendirme ile boyamayı rahatlıkla yapabilir hale gelip, bunların nasıl yapılacağı eğitimler de detaylıca anlatılıyor.

Excel’de boş hücreleri bulmak, Excel'de boş hücreleri silmek, boş hücreleri seçmek-boyamak gibi işlemler anlatarak günlük hayatta kullanıcıların en çok karşısına çıkan sorunların çözümleri de eğitimin bir parçası olarak anlatılıyor. Excel’de Birleştir ve Ortala yapılmış hücreleri kaldırıp, üstteki hücre değerleri ile doldurmak, boş hücre içeren satırları silmek gibi işlemlerlde Excel eğitimlerinde anlatılıyor.

Boş hücrelerin sayılması, dolu hücrelerin sayılması ve şarta bağlı işlemler, şarta bağlı saydırmalar yapmak için Eğersay işlevinin kullanılması gibi detaylarla ilerleyerek, şarta bağlı toplam almak için Etopla işlevinin kullanımı da eğitimlerde anlatılıyor. Etopla işlevini kullanarak şarta bağlı toplamlar alıp; buradan da basit raporlar yapmak, bir satış listesinden raporlar oluşturmak ve grafiği nasıl çizilir gibi uygulamalarla Excel eğitimlerimiz ilerliyor ve şarta bağlı hesaplama yapmak için Eğer işlevinin kullanımı, iç içe Eğer kullanımı, Eğer-Ve işlevlerinin iç içe kullanımı eğitimler de uygulamalı olarak anlatılıyor.

Excel’de Düşeyara işlevini kullanımı, farklı örnekler üzrinden anlatılıyor ve uygulama sınav soruları ile de pekiştiriliyor. Metinsel işlevleri kullanımı, Soldan, Sağdan, Parçaal gibi işlevlerin kullanımı ile Yuvarla, Yukarıyuvarla, Aşağıyuvarla gibi işlevler anlatılıyor. Tarih-Saat işlevlerinde, girdiğimiz bir tarihin saatini, gününü, ay değerini,  haftanın hangi gününde geldiğini gibi tarihsel değerlerin nasıl bulunacağı anlatılıyor.

Denizli Denib Nihat Zeybekçi eğitim salonunda gerçekleştirilen ve  Denip üyesi firma çalışanların yoğun katılımları ile gerçekleşen Excel eğitiminde,  eğitime katılanlara vidoport.com üzerinden de 1 yıl üyelik açılarak, eğitim sonrasında gördükleri konuların tekrarlanması sağlandı. 

Bu makale 899 kişi tarafından okundu

İyi bir Excel kullanıcı olmak ister misiniz?

İleri Düzey Excel konularının anlatıldığı ve Türkiye'de en çok satan Excel kitabımız ve kitapla birlikte ücretsiz edindiğiniz vidoport.com üyeliği ile, Excel'i A'dan Z'ye öğrenebilir, Excel'de uzman olabilirsiniz.

İleri Excel, Dashboard Rapor oluşturma, Sorgu Ekranları ile çalışma gibi gelişmiş Excel konularını kapsayan ve günlük hayatta kullanabileceğiniz pek bilinmeyen Excel kısayollarını anlatan bu kitap sayesinde, kursa gitmeye gerek kalmadan Excel bilginizi ileri düzeye taşıyarak, Raporlarınızı kendiniz oluşturabilir ve Excel'de daha hızlı ve verimli çalışabilirsiniz.

Satın Al